Data Sistemleri

Data Sistemleri

Network sistemi en az iki bilgisayarın birbiri ile iletişim kurabilmesi için oluşturulan ağ yapısının genel adıdır. Bu sistemde diğer sistemlerde olduğu gibi maksimum performans için taleplerin önceden belirlenmesi ve alt yapının bu talepler doğrultusunda oluşturulması en önemli unsurdur. İhtiyaç olan bağlantı hızına göre kullanılması gereken kablo, switch ve diğer ekipmanların doğru seçilmesi gerekmektedir. Kablolama için sistemin boyutuna göre Cat5 , Cat6 , Cat7 veya fiber optik kablolar kullanılır. Doğru ve uyumlu bir sistem çalışması için uçtan uca tüm ekipmanların ( bilgisayar , data prizi , kablo , switch , patch kablo , patch panel ) birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Wireless Sistemler IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g ve IEEE 802.11n standartlarına göre belirlenir. Ağ için kablolama gereksinimi yoktur, böylece kablo çekilemeyecek binalarda veya binalar arası bağlantılarda kolaylık sağlar. WEP, WPA ve benzeri kablosuz şifreleme yöntemleri veya IEEE 802.1x gibi yetkilendirme yöntemleriyle çeşitli güvenlik seçenekleri sunar.

Firmamız Yerel Alan Ağlarında ihtiyaç duyduğunuz Network cihazları için proje analizi ve ihtiyacın belirlenmesi, optimum ürün konfigürasyonu ve tasarım, ürünlerin kurulması, mevcut sisteme entegre edilmesi, devreye alınması ve satış/kurulum sonrası teknik destek verilmesi konularında hizmet sunmaktadır.